Newsletter czerwiec/lipiec 2015

Drodzy,01_01

To jest pierwszy, oficjalny biuletyn Makabi Warszawa – Żydowskiego Towarzystwa Gimnastyczno-Sportowego!

Chcemy pozostać w kontakcie z Wami, tak aby wymieniać się doświadczeniami. Zapraszamy do współpracy i udziału w naszych zajęciach [w dolnej części tej wiadomości znajdą Państwo adresy, żeby skontaktować się z nami].

Fotorelacja znajduje się na końcu.

Co nowego w Makabi Warszawa? Oto krótka aktualizacja z naszych ostatnich działań!

  • W pierwszym dniu lata (21 czerwca) obchodziliśmy naszą pierwszą rocznicę. Zorganizowaliśmy piknik sportowy na plaży nad Wisłą wraz z naszymi przyjaciółmi z JCC Warszawa. Wyobraźcie sobie jedno z najbardziej popularnych miejsc w Warszawie zdominowane przez ogromny Magen David, wszędzie nasze banery i t-shirty z logo Makabi Warszawa! To był cudowny dzień!

Było mnóstwo żydowskich i nieżydowskich mieszkańców Warszawy, którzy przystąpili do wspólnych zajęć w badmintona, siatkówkę, matkot i wielu innych lub po prostu leżeli na kocykach i zajadali się smakołykami z Boker Tow.

 

  • Tydzień później (27 czerwca) rozegraliśmy ostatni mecz w Etnolidze. Turnieju piłki nożnej, który został stworzony w celu promowania idei współistnienia różnych kultur i wzajemnego To był już nasz drugi sezon!

 

  • To jest oficjalna informacja: drużyna Makabi Warszawa po raz kolejny obroniła tytuł Mistrza w żydowskich rozgrywkach piłki nożnej w Polsce. 5 lipca odbył się finał tych mistrzostw (wciąż w Polsce są tylko dwie żydowskie drużyny). Tego dnia Makabi Warszawa wygrała z ŻKS Kraków 8:0! (skrót: Żydowski Klub Sportowy w Krakowie). Ważne jest również, aby wspomnieć, że mistrzostwa były wpisane w oficjalny program Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, obchodzonego co roku od 25 lat.

Co nas jeszcze czeka?

 

  • Stworzyliśmy sekcję biegową, która wspólnie przygotowuje się do wielkiej imprezy sportowej – Biegu Powstania Warszawskiego. Głównym celem udziału w tym wydarzeniu jest upamiętnienie bohaterów Powstania Warszawskiego, w szczególności wiele tysięcy Żydów, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Inicjatywa ma przypomnieć o licznym udziale Żydów w Powstaniu Warszawskim, a także zwrócić uwagę na odradzające się przedwojenne organizacje żydowskie, w tym właśnie Makabi Warszawa. Pobiegniemy w barwach Makabi Warszawa, z Gwiazda Dawida na piersi oraz polską flagą na ramieniu.

Dziękujemy głównemu sponsorowi inicjatywy – Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

 

  • W październiku przypada setna rocznica powstania przedwojennego klubu Makabi Warszawa. Pragniemy wspólnie z innymi organizacjami żydowskimi świętować to wspaniałe wydarzenie. Więcej szczegółów zostanie wkrótce przedstawionych na naszej stronie na Facebooku.

 

Przypominamy o naszych treningach:

 

Poniedziałki godz. 20:00 – 21:30 PIŁKA NOŻNA ul. Wawelska 3

 

Środy godz. 19:00 – 20:30 BIEGANIE Pole Mokotowskie, zbiórka na parkingu.

 

Czwartki godz. 19:30 – 21:00 JOGA JCC Warszawa, ul. Chmielna 9a

 

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/MakabiWarszawa

Możecie Państwo również skontaktować się z nami poprzez e-mail:

makabi.warsaw@gmail.com

Pierwszy dzień lata – Urodziny Makabi Warszawa:

Nasi wolontariusze

01_01

01_02

Etnoliga:

Zawodnicy Makabi Warszawa podczas ostanich rozgrywek:

01_03

 

Krótki opis naszej działalności oraz historii przedwojennej drużyny został przedstawiony wszystkim uczestnikom Etnoligii.

01_04

Mecz z ŻKS Kraków:

Wspólne zdjęcie dwóch reprezentacji

01_05

Drużyna Makabi Warszawa

01_06

Przed meczem

01_07

Po meczu odwiedziliśmy JCC Kraków

01_08

Oficjalny plakat promujacy udział w Biegu Powstania Warszawskiego

01_09

Pozdrawiamy serdecznie,

Członkowie Stowarzyszenia ŻTGS Makabi Warszawa

 

Posted in Uncategorized and tagged .