Sztafeta

Zapraszamy do wzięcia udziału w Sztafecie Stulecia Makabi Warszawa, która wystartuje 25 października o godz. 13:00.

To wyjątkowa okazja do stworzenia żywego pomnika historii żydowskiego sportu w Warszawie i oddania hołdu żydowskim sportowcom. Możemy wspólnie ocalić pamięć o nich, a także stać się częścią tej historii i wspólnie przyczynić się do odrodzenia sportowej tradycji ruchu Makkabi w Polsce.

Uczestnicy sztafety otrzymają pamiątkową koszulkę z udziału w sztafecie, bilet wstępu na wystawę czasową „Wojciech Wilczyk: (nie)widzialne / (in)visible” w Muzeum POLIN , a także bon na ciepły posiłek i napój.

Każdy może wziąć udział w sztafecie, trasa to zaledwie 406 metrów!

Podczas sztafety uczestnicy kolejno przebiegną w sumie 100 okrążeń wokół Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, by w ten symboliczny sposób ukazać 100 lat, które upłynęły od powstania klubu Makabi Warszawa. Miejsce, gdzie odbędzie się sztafeta, nie jest przypadkowe. Przed II Wojną Światową kilkaset metrów od budynku muzeum, przy ulicy Nalewki 2a, mieściła się główna siedziba klubu, zaś nieopodal na dawnym Stadionie SKRY drużyna piłkarska Makabi regularnie rozgrywała swoje mecze.

Dzisiaj klub nie posiada stadionów ani własnych boisk, a cała jego infrastruktura i zaplecze to ludzie, członkowie klubu, a także osoby związane z organizacjami żydowskimi, które wspierają jego działalność. To dzięki Państwu możliwe jest istnienie klubu i jego rozwój. Sztafeta 100 osób w wyjątkowy sposób ukaże siłę, jaką jest wspólnota i współpraca – pojęcia tak ważne dla kultury i tradycji żydowskiej.

ZGŁOSZENIA I REJESTRACJA UCZESTNIKÓW http://makabiwarszawa.pl/?page_id=11

PROGRAM Stulecia MAKABI WARSZAWA http://makabiwarszawa.pl/?page_id=329

Plakat promujący wydarzenie: http://makabiwarszawa.pl/?page_id=347

 

Regulamin Sztafety Makabi

Deklaracja uczestnictwa

 

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

w godzinach 9.00 – 20.00: 500 329 995,

e-mail: sztafetamakabi@gmail.com

partnerzy